Logo
Wydrukuj tę stronę

Odjazdowy Bibliotekarz + 80- lecie MBP

Odjazdowy Bibliotekarz + 80- lecie MBP

Tegoroczny rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” połączyliśmy z wyjątkowym jubileuszem 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie.

W sobotę, 20 czerwca, wspólnie wyruszyliśmy do Stanicy PTTK nad malowniczym jeziorem Borek. Wśród uczestników znaleźli się czytelnicy i sympatycy biblioteki, oraz zaproszeni goście: Anna Kapela – Wiceburmistrz Miasta Gubina, Piotr Ślusarczyk – Przewodniczący Rady Miejskiej i radne: Teresa Zajkowska i Mariola Rzun.

Przy stołach zastawionych pysznymi potrawami z grilla nasi goście mieli czas na rozmowy, wspomnienia, wymianę doświadczeń oraz wspólne świętowanie jubileuszu biblioteki w niezwykle serdecznej i rodzinnej atmosferze. Tradycyjnie nie zabrakło słynnych rurek od mamy Ani Konstanty.

  Jagoda Warzyńska, mieszkanka Kosarzyna, przybliżyła uczestnikom historię miejscowości i jeziora Borek, a dzięki uprzejmości Jacka Czerepki z WOPR wszyscy chętni mogli skorzystać z kajaków i rowerków wodnych, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu.

Historię Biblioteki przedstawiła dyrektor MBP- Ewa Dąbek, która przytoczyła wiele ciekawostek i wspomnień związanych z działalnością naszej placówki na przestrzeni ośmiu dekad oraz przedstawiła pracowników książnicy: Agnieszkę Maternik, Bożenę Albinowską, Joannę Nowakowską, Annę Kaczmarek, Marzenę Wieczorek i  Adama Rymkiewicza. Po prelekcji uczestnicy zostali poczęstowani jubileuszowym tortem, wykonanym przez Agnieszkę Maternik, który zrobił furorę wśród biesiadników.

Niezwykle miłym akcentem było przekazanie na ręce dyrektor MBP upominków z okazji 80-lecia Biblioteki. Pamiątkowa tabliczka z życzeniami od Zbigniewa Bołoczki -Burmistrza Miasta Gubina, zestaw upominkowy z piękną sową od Aleksandry Rymkiewicz, kierowniczki Warsztatów Terapii Zajęciowych, słodki upominek od Haliny Bogatek oraz serdeczne życzenia od naszych „odjazdowych” czytelników sprawiły nam ogromną radość i były powodem naszego wzruszenia.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia kierujemy do Anny Szcześniewicz - prezes OM PTTK,  Jagody Warzyńskiej, Tadeusza Lecha oraz Sławomira Szcześniewicza . Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy wspólnie przeżyć ten wyjątkowy dzień.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, uśmiech i wspólne świętowanie. Takie chwile pokazują, że biblioteka to nie tylko książki, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą jej historię każdego dnia. 

 Galeria zdjęć na Facebooku Biblioteki.

 

Joomla Template designed by GavickPro