Ułatwienia dostępu

Odjazdowy Bibliotekarz + 80- lecie MBP

Odjazdowy Bibliotekarz + 80- lecie MBP

Tegoroczny rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” połączyliśmy z wyjątkowym jubileuszem 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie.

W sobotę, 20 czerwca, wspólnie wyruszyliśmy do Stanicy PTTK nad malowniczym jeziorem Borek. Wśród uczestników znaleźli się czytelnicy i sympatycy biblioteki, oraz zaproszeni goście: Anna Kapela – Wiceburmistrz Miasta Gubina, Piotr Ślusarczyk – Przewodniczący Rady Miejskiej i radne: Teresa Zajkowska i Mariola Rzun.

Przy stołach zastawionych pysznymi potrawami z grilla nasi goście mieli czas na rozmowy, wspomnienia, wymianę doświadczeń oraz wspólne świętowanie jubileuszu biblioteki w niezwykle serdecznej i rodzinnej atmosferze. Tradycyjnie nie zabrakło słynnych rurek od mamy Ani Konstanty.

  Jagoda Warzyńska, mieszkanka Kosarzyna, przybliżyła uczestnikom historię miejscowości i jeziora Borek, a dzięki uprzejmości Jacka Czerepki z WOPR wszyscy chętni mogli skorzystać z kajaków i rowerków wodnych, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu.

Historię Biblioteki przedstawiła dyrektor MBP- Ewa Dąbek, która przytoczyła wiele ciekawostek i wspomnień związanych z działalnością naszej placówki na przestrzeni ośmiu dekad oraz przedstawiła pracowników książnicy: Agnieszkę Maternik, Bożenę Albinowską, Joannę Nowakowską, Annę Kaczmarek, Marzenę Wieczorek i  Adama Rymkiewicza. Po prelekcji uczestnicy zostali poczęstowani jubileuszowym tortem, wykonanym przez Agnieszkę Maternik, który zrobił furorę wśród biesiadników.

Niezwykle miłym akcentem było przekazanie na ręce dyrektor MBP upominków z okazji 80-lecia Biblioteki. Pamiątkowa tabliczka z życzeniami od Zbigniewa Bołoczki -Burmistrza Miasta Gubina, zestaw upominkowy z piękną sową od Aleksandry Rymkiewicz, kierowniczki Warsztatów Terapii Zajęciowych, słodki upominek od Haliny Bogatek oraz serdeczne życzenia od naszych „odjazdowych” czytelników sprawiły nam ogromną radość i były powodem naszego wzruszenia.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia kierujemy do Anny Szcześniewicz - prezes OM PTTK,  Jagody Warzyńskiej, Tadeusza Lecha oraz Sławomira Szcześniewicza . Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy wspólnie przeżyć ten wyjątkowy dzień.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, uśmiech i wspólne świętowanie. Takie chwile pokazują, że biblioteka to nie tylko książki, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą jej historię każdego dnia. 

 Galeria zdjęć na Facebooku Biblioteki.

 

Powrót na górę